I containeren kan kundene våre kaste disse typer tomme glass fra husholdningen:
• Drikkeglass
• Glassflasker – uansett farge
• Emballasjeglass – som syltetøyglass, kosmetikkglass, saftflasker, dressingflasker etc
Utfordring:
Vi vet at det er en utfordring med plastposen etter at flaskene er lagt i containeren. Plastposen må ikke kastes sammen med flaskene – og heller ikke henges på utsiden av containeren. Da er faren stor for plast i naturen.
De fleste er flinke og følger reglene om kun flasker og glass i containeren. Dessverre er det enkelte som ser sitt snitt til å sette fra seg annet avfall, noe det selvfølgelig ikke er anledning til å gjøre! Dette avfallet må leveres på gjenvinningsstasjonen!
Glasset blir brukt til dreneringsmasse på deponiet vårt på Bremnes, etter godkjenning fra Fylkesmannen.
OBS! Vi skal nå gjøre noe med problemet med den tomme plastposen. Før årsskiftet skal vi få på plass en egen beholder på glasscontaineren, til å kaste plastposen i.